Meble modułowe

Meble modułowe zwane również systemowymi są możliwe do przestawiania, zestawiania w dowolnej kombinacji. Są bardzo praktyczne i ułatwiają lepsze dostosowanie pomieszczenia do potrzeb użytkownika.

Koszt posiadania mebli modułowych

Wydaje się w obiegowej opinii, że modułowe meble są bardzo drogie, jednak jest to błędne przekonanie. W porównaniu z wieloma tradycyjnymi meblościankami, regałami ich cena jest zaskakująco niska. Czasami można kupić zestaw od 500-600 zł wzwyż. Jak na komplet jest to cena bardzo korzystna. Zazwyczaj w zestawie znajduje się szafka, półka na książki, witryna albo regał, szafka pod telewizor oraz dodatki do niego.

Pojemność mebli modułowych

Zaletą mebli modułowych jest ich pojemność. Nie mieszczą jedynie kilku rzeczy i koniec, wręcz przeciwnie. Potrafią być zaskakująco pakowne, mieszczą praktycznie wszystkie rzeczy, jakie są niezbędne, a przy tym nie mają wad typowej meblościanki, zwłaszcza jej unieruchomienia. Uzupełniona meblościanka nie jest łatwa do przesuwania, często manewrowanie nią jest niemożliwe. Dodatkowo zajmuje ona dużą część pokoju. W przypadku regału modułowego takie rzeczy nie mają miejsca, nawet wypełniona może być praktyczna i modyfikowana. Wynika to z faktu, że w przypadku mebli modułowym kupuje się jedynie to, co jest potrzebne i składa się je w jedno. Idealnie pasują do nowoczesnych mieszkań.

Meble modułowe w salonie

Meble modułowe łączy się głównie z salonami. Nic dziwnego, tam są najczęściej wykorzystywane. Nie są przeznaczone tylko do tego pomieszczenia. Świetnie sprawdzają się w kawalerkach oraz małych mieszkaniach, do których trudno dobrać umeblowanie. Z meblami modułowymi łatwiej jest je urządzić. Meble tego typu i ich możliwość składania, dopasowywania pozwalają na wykorzystanie każdego centymetra. Bardzo dobrze meble modułowe odnajdą się w pokoju dla dzieci. Tam zmiany są mile widziane, nuda nie jest dla dzieci. Mając taki rodzaj mebli łatwo jest robić przemeblowanie zgodnie z ochotą dziecka lub jego stopniowym dorastaniem.